SIFIR ATIK POLİTİKAMIZ

Sıfır Atık; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.


Ziya Bey Sahil Evleri olarak SIFIR ATIK politikamız atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirerek hem bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıplarının yaşanmasına engel olmaktır. Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde yaşanan artış sebebiyle doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı azaltmak ve dünyanın dengesini korumaktır, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak önemini daha da ortaya çıkarmaktadır.


Bunun için hem çalışanlarımıza eğitim vererek bu konu hakkında bilinçlendirmek ve sıfır atık konusunda katkı sağlamaktır. Bunun yanı sıra konaklayan misafirlerimize de bu konu hakkında bilgilendirerek ortak çalışma sağlamak sıfır atık konusunda en üst seviyede katkı elde etmektir. Son yıllarda tüm dünyada en üst seviyede önem kazanan sıfır atık uygulama çalışmalarına kurumsal olarak katılmaktır.Sıfır atık yaklaşımında hedeflerimiz.


  • Verimliliğin artırmak
  • Temiz ortam kaynaklı olarak performans artırmak
  • İsrafın önüne geçerek maliyetleri azaltmak
  • Çevresel risklerin azalmasını sağlamak
  • Çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde geliştirerek çalışanların “duyarlı tüketici” duygusuna sahip olmasının sağlamak
  • Ulusal ve uluslararası pazarlarda kurumun “Çevreci” sıfatına sahip olmasını sağlamak

Bize Ulaşın

Size Bir Telefon Kadar Yakınız

Ziya Bey Sahil Evleri Kocaeli'ne 65 km, İstanbul'a 170 km, Ankara'ya374 km, Sakarya'ya 50 km mesafededir. Bunun yanı sıra çevresinde bulunan Kerpe, Kefken, Kumcağız ve Bağırganlı bölgelerine de oldukça yakındır.

Siz de tatilinizi nerede yapacağınız konusunda hala düşünüyorsanız, artık düşünmeyin. Çünkü Ziya Bey Sahil Evleri'nde hem ormanı hem de denizi bulacaksınız.

Bizi arayarak ve ya mail atarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. İyi Tatiller

  • TELEFON: 0532 322 92 76
  • E-POSTA: info@ziyabeysahilevleri.com
  • ADRES: Cebeci Sahil